Kiedyś, by spotkać się ze znajomymi, trzeba było wyjść z domu, by oglądnąć film, szliśmy do kina, by zarobić, wychodziliśmy do pracy. Niestety czasy pandemiczne zmieniły nasze dotychczasowe nawyki, a większość czynności wykonujemy online przed ekranami naszych komputerów.
To dość smutna rzeczywistość i niewyobrażalnie szkodliwa dla naszego zdrowia. Wpatrywanie się w ekrany, które emitują światło niebieskie, przez spokojnie ponad 8 godzin dziennie jest dewastujące dla naszego narządu wzroku.
Przez miliony lat ewolucji nasze oczy nigdy nie były tak bardzo narażone na niebezpieczeństwo, jak właśnie teraz.
Jeśli jesteś na tej stronie, to należysz do nielicznego grona osób, które są świadome zagrożenia i które chcą chronić się przed ich skutkami. Bardzo cieszymy się z Twojej wizyty na naszym blogu i w tym artykule postaramy się jak najlepiej odpowiedzieć Ci na pytanie:
Jakie okulary do komputera wybrać?
Okulary do komputera — jakie wybrać?
Wybór odpowiednich okularów do komputera zależy od wielu czynników. Jakie okulary do komputera bez wady wzroku wybrać? Osoby, które nie mają wady wzroku, również powinny nosić okulary do pracy przy komputerze, aby zapobiegać zmęczeniu oczu i potencjalnym uszkodzeniom. Warto zwrócić uwagę na szkła z filtrem światła niebieskiego.
Okulary do komputera z antyrefleksem
Powłoka antyrefleksyjna to zdecydowanie jedna z tych najważniejszych. Eliminuje fałszywe odbicia czy odblaski, a okulary stworzone z myślą o pracy przed monitorem mogą mieć nawet kilka jej warstw! Chociaż to najpotężniejsza broń w walce o zdrowe oczy, może wymagać pewnego wsparcia.
Przez wiele lat okulary antyrefleksyjne do komputera były uznawane za wystarczającą ochronę, jednak przy obecnej ilości godzin, jaką spędzamy przy komputerze, okazują się niedostateczne. Okuliści nie pozostawili nas jednak bez pomocy i stworzyli kilka następnych rodzajów powłok, by które okulary do komputera skutecznie spełniały swoją rolę.
Sprawdź nasze: Okulary antyrefleksyjne
Zerówki do komputera z powłoką anty elektromagnetyczną
Druga w kolejności pod względem istotności jest powłoka anty elektromagnetyczna, która zabezpieczy Twoje oczy przed promieniowaniem elektromagnetycznym wytwarzanym przez komputer. Pomaga korygować ostrość obrazu i jego kontrast. Jakie szkła do okularów do komputera wybrać? Zalecamy soczewki z powłoką anty elektromagnetyczną, które sprawią, że Twój wzrok będzie zdecydowanie wolniej się męczył.
Ochronne okulary do komputera z powłoką antystatyczną dla alergików
Dobrą rzeczą, którą mogą posiadać okulary do komputera, jest powłoka antystatyczna, dzięki której szkła nie będą przyciągały kurzu, a ich czyszczenie stanie się znacznie prostsze. Jeśli jesteś alergikiem i zastanawiasz się jakie okulary do pracy przy komputerze będą dla Ciebie odpowiednie, to rozwiązanie polecane dla Ciebie i wszystkim osobom nadwrażliwym na kurz czy pyłki.
Okulary zerówki do komputera z powłoką antywodną
Jeśli Twoją zmorą są natomiast okulary wiecznie zaparowane, poszukaj takich z powłoką antywodną, zwaną również hydrofobową. Gdybyś o niej nie słyszał wcześniej, to tak w skrócie: nakłada się ją na powłokę antyrefleksyjną i wyrównuje ją, wręcz do idealnej gładkości. Po co? A no po to, żeby woda i wszelki brud w ciekłej postaci dawał się prosto usunąć, a nie zatrzymywał się w mikroskopijnych rowkach.
Jakie szkła do pracy przy komputerze wybrać?
Soczewki okularów z filtrem BLUE LIGHT wykorzystują najnowocześniejsze technologie, które pozwalają znacznie skuteczniej odbijać szkodliwe światło niebieskie niż okulary antyrefleksyjne do komputera. Okulary do komputera – jakie wybrać? Te z filtrem blue-light (antyrefleksyjne) to obecnie najlepsza opcja dostępna na rynku.
Nawet najlepsze okulary do komputera potrzebują wsparcia wodoru.
Promieniowanie emitowane przez monitory to bowiem niejedyne zagrożenie, jakie czyha na nasze oczy w nowoczesnych biurowcach. Klimatyzacja i suche powietrze to norma w większości miejsc pracy. Zwłaszcza w sezonie grzewczym staje się ono naprawdę niebezpieczne dla powierzchni oka. W tym okresie roku możesz sobie dodatkowo pomóc nawilżaczami powietrza, bądź kroplami do oczu.
Chociaż ochrona wzroku przed negatywnymi skutkami pracy przy monitorze jest pracą zespołową, to jednak odpowiednie szkła pełnią najważniejszą rolę – bez nich żadne krople nic nie dadzą.