Masz owalną twarz? Nie wiesz, jaki kształt okularów powinnaś wybrać? Zastosuj kilka prostych wskazówek, a już zawsze będziesz nosiła idealnie dobrane okulary do owalnej twarzy.

Jak dobrać okulary do owalnej twarzy?

Zasada nr 1: Zwróć uwagę na szerokość górnej ramki okularów

Jeśli Twoja twarz ma kształt owalny, to dobrym pomysłem będzie zakup okularów, których szerokość górnej ramki równa jest długości od kości policzkowej do przeciwnej kości policzkowej. Taki model nie zaburzy idealnych proporcji Twojej twarzy i idealnie je podkreśli.

Zasada nr 2: Brak zasad

Mamy nadzieję, że się na nas nie zirytujesz za brak konkretów, lecz taka jest prawda (przykra dla nas, a szczęśliwa dla Ciebie). Jesteś w czepku urodzona i nie musisz przejmować się żadnymi zasadami, które obowiązują inne typy twarzy. Okulary do owalnej twarzy mogą być zarówno kanciaste, jak i owalne, mogą mieć grube i cienkie oprawki oraz mieć wszystkie kolory świata.

Prawie wszystkie kształty okularów będą idealnie pasować do takiej twarzy. Twarz o owalnym kształcie wymaga tylko odpowiedniego podkreślenia, ponieważ nie ma potrzeby w niej niczego korygować. 

Twoje idealne proporcje twarzy nie wymagają żadnej korekty!

Czy na pewno mam twarz owalną? Sprawdź!

test owalnej twarzy

W jaki sposób sprawdzić, czy posiada się owalny kształt twarzy? To bardzo proste wystarczy zrobić sobie zdjęcie portretowe, w którym dokładnie odsłonięta będzie nasza cała twarz. Należy pamiętać o gładkim zaczesaniu włosów oraz zebraniu grzywki z czoła.

Takie zdjęcie drukujemy lub edytujemy przy pomocy programu graficznego. Z tym zdaniem doskonale poradzi sobie nawet program Paint. Obrysowujemy swoją twarz kolorowym mazakiem, następnie robimy dwie linie proste: pionową wychodzącą od środka czoła do środka podbródka, oraz poziomą od jednego policzka po drugi przebiegającą przez środek nosa.

Jeżeli jesteś posiadaczem twarzy owalnej, od razu zauważysz, że długość Twojej twarzy jest jest zdecydowanie większa niż jej szerokość oraz że Twój podbródek idealnie komponuje się z dolną częścią twarzy tworząc podstawę owalu.

Dodatkowo, nakładając na zdjęcie owalny kształt, zauważymy, że pokrywa się on z rysami twarzy. Modelowymi przykładami posiadaczy twarzy owalnej są np. piosenkarka Katy Perry, aktorka Jessica Alba czy aktor Paweł Małaszyński.