Okulary to element, bez którego jakość życia osób z wadą wzroku byłaby znacznie niższa. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele funkcji spełnia ta niewielka i niepozorna rzecz? Za co kochamy okulary?

Za ostrość widzenia i ochronę oczu.

Okulary to przede wszystkim wielki sprzymierzeniec naszych oczu. Okulary z szkłami korekcyjnymi pozwalają osobą z wadą lepiej widzieć, te przeciwsłoneczne chronią nasze oczy przed rażącym słońcem oraz szkodliwymi promieniami, te ochronne np. z powłoką antyrefleksyjną pomagają zapobiegać pogarszaniu się wzroku przez korzystanie z komputerów i smartfonów.

Za to, że poprawiają naszą urodę.

Dobrze dobrane okulary, nie tylko pomogą nam ukryć wady naszej twarzy np. zbyt blisko osadzone oczy, czy zbyt ostre rysy twarzy, ale także skutecznie ukryją ślady po nieprzespanej nocy lub szampańskiej zabawie. Fachowo dobrany kształt okularów doda nam także wiele uroku, elegancji i niepowtarzalnego stylu. Na pewno znasz osobę, która ściągając okulary, wygląda bez nich dużo niekorzystniej - wszyscy takie znamy. Idealnym przykładem jest amerykański raper Puff Daddy, który właśnie z takiego powodu rzadko rozstaje się ze swoimi ciemnymi okularami.

Za kreowanie naszego wizerunku.

Okulary mogą całkowicie zmienić nasz wizerunek. Dzięki okularom – czy to korekcyjnym, czy to przeciwsłonecznym – możemy dodać sobie: eleganckiego szyku, sportowego luzu czy miejskiej kreatywności. Okulary są niezbędnym modowym dodatkiem, każdej osoby poważnie traktującej swój wizerunek.

Bo w okularach świat wygląda po prostu lepiej.

"Patrzeć na świat przez różowe okulary", to cecha osób, które z pełnym optymizmem podchodzą do tego, co spotyka je w życiu. Świetnie dobrane okulary, dodają nam pewności siebie i odwagi. Czasem dzięki nim wiemy, że żadne przeciwności nie zdołają nam popsuć dnia!

A Ty, za co kochasz swoje okulary? :)