Często chodzisz z głową w chmurach? Potrzebujesz dwóch par okularów, jednak niczym Pan Hilary zawsze zapominasz, gdzie podziały się te, które akurat w danym momencie są potrzebne? Męczy cię ciągłe zdejmowanie szkieł? Zaoszczędź sobie nerwów i czasu! Postaw na szkła progresywne. Działanie ich jest bardzo skuteczne i potwierdzone!

Okulary progresywne to nowoczesna alternatywa dla osób, które zmagają się zarówno z hyperopią (dalekowzroczność), jak i myopią (krótkowzroczność). Dzięki nim możesz zapomnieć o konieczności noszenia dwóch par okularów!

Jak działają szkła progresywne?

Okulary progresywne

Jeśli kierujesz swój wzrok na obiekty znacznie oddalonego od miejsca, w którym się znajdujesz, potrzebna jest ci zaledwie górna część szkieł. Dolnej części potrzebujesz patrząc na rzeczy będące bardzo blisko ciebie, chociażby takie jak książka, którą aktualnie czytasz. Wyobraź sobie, że siedzisz w autobusie, przeglądasz najnowszą aktywność swoich znajomych na Facebooku i nagle musisz oderwać wzrok od telefonu, by sprawdzić przez okno, gdzie się znajdujesz? I co wtedy? Sięgasz do torby po drugą parę okularów? To niepotrzebny kłopot!

 

Szkła progresywne, a szkła dwuogniskowe – jaka różnica?

Czy szkła progresywne to, to samo, co szkła dwuogniskowe? I tak i nie. Pomimo że intencje mają te same, różnią się od siebie budową. O ile okulary dwuogniskowe łączę ze sobą dwie różne soczewki, których granica jest mocno widoczna i niewygodna, tak okulary progresywne, mimo swojej wielozadaniowości, dalej pozostają jedną całością. W przypadku okularów progresywnych, oczy o wiele mniej się męczą, a całość prezentuje się znacznie schludniej!

Okulary progresywne – jak się przyzwyczaić?

Dopiero co, zakupiłeś swoje nowe okulary progresywne? Wydałeś mnóstwo pieniędzy, jednak na razie od ich noszenia, jedynie boli Cię głowa? To całkiem normalne! Oczy muszą przyzwyczaić się do nowego obrazu. Przeciętnie zajmuje to około tygodnia, by twoje oczy przyzwyczaiły się do „nowego wymiaru” patrzenia na świat. Nie zniechęcaj się na samym początku! Za kilka tygodni Twoje oczy pokochają Twoje szkła progresywne.