Często chodzisz z głową w chmurach? Potrzebujesz dwóch par okularów, jednak niczym Pan Hilary zawsze zapominasz, gdzie podziały się te, które akurat w danym momencie są potrzebne? Męczy cię ciągłe zdejmowanie szkieł?

Postaw na szkła progresywne i zaoszczędź sobie nerwów i czasu.

Okulary progresywne to nowoczesna alternatywa dla osób, które zmagają się zarówno z hyperopią (dalekowzroczność), jak i myopią (krótkowzroczność). Dzięki nim możesz zapomnieć o konieczności noszenia dwóch par okularów! Zainteresowany? Dowiedz się jak działają okulary progresywne.

Okulary progresywne — jak działają?

Jak działają okulary progresywne

Jeśli kierujesz swój wzrok na obiekty znacznie oddalonego od miejsca, w którym się znajdujesz, potrzebna jest ci zaledwie górna część szkieł. Dolnej części potrzebujesz patrząc na rzeczy będące bardzo blisko ciebie, chociażby takie jak książka, którą aktualnie czytasz. Wyobraź sobie, że siedzisz w autobusie, przeglądasz najnowszą aktywność swoich znajomych na Facebooku i nagle musisz oderwać wzrok od telefonu, by sprawdzić przez okno, gdzie się znajdujesz? I co wtedy? Sięgasz do torby po drugą parę okularów? To niepotrzebny kłopot! Z pomocą przychodzą soczewki progresywne. Jak działają? Już tłumaczymy.

Soczewki progresywne to innowacyjne rozwiązanie, które eliminuje potrzebę posiadania kilku par okularów. Jak działają te soczewki? Umożliwiają one płynne przechodzenie od korekcji wzroku na bliskie odległości do dalszych. Dzięki temu, patrząc na coś blisko, korzystasz naturalnie z dolnej części szkieł, a gdy podnosisz wzrok, możesz bez przeszkód obserwować dalsze obiekty.

Szkła progresywne a szkła dwuogniskowe – jaka różnica?

Czy szkła progresywne to, to samo, co szkła dwuogniskowe? I tak i nie. Pomimo że intencje mają te same, różnią się od siebie budową. O ile okulary dwuogniskowe łączą ze sobą dwie różne soczewki, których granica jest mocno widoczna i niewygodna, tak okulary progresywne, mimo swojej wielozadaniowości, dalej pozostają jedną całością. W przypadku okularów progresywnych, oczy o wiele mniej się męczą, a całość prezentuje się znacznie schludniej!

Dopiero co, dowiedziałeś się jak działają szkła progresywne? Wydałeś w swoim życiu mnóstwo pieniędzy na okulary, jednak na razie od ich ilości jedynie boli Cię głowa? To całkiem normalne!

Okulary progresywne – jak się przyzwyczaić?

Oczy muszą przyzwyczaić się do nowego obrazu. Przeciętnie zajmuje to około tygodnia, by twoje oczy przyzwyczaiły się do „nowego wymiaru” patrzenia na świat. Nie zniechęcaj się na samym początku! Do kilku tygodni Twoje oczy pokochają Twoje szkła progresywne. Jak działają, już wiesz, więc wiesz, że warto poczekać na ten komfort.