Plastik jest materiałem wyjątkowo łatwym w obróbce, dzięki temu możemy o wiele łatwiej uzyskać nietypową formę niż w przypadku metalu lub drewna. Co więcej, plastikowe oprawki bardzo łatwo się barwią, co daje nam niezliczoną ilość kombinacji kolorystycznych

Plastikowe okulary należą do najczęściej i najchętniej kupowanych form oprawek. Nic w tym dziwnego! Oferują one najszerszy wybór zarówno modeli, jak i kolorów, czy wzorów. Jakie jeszcze zalety mają plastikowe okulary? A może mają jakieś znaczące wady? Przekonaj się sama i zdecyduj, czy plastikowe okulary o fantazyjnym kształcie są dla Ciebie!

Okulary plastikowe i ich zalety. Dlaczego jeszcze warto kupić plastikowe okulary? 

Okulary plastikowe wyróżniają się świetną solidnością – sprężysty plastik nieźle znosi naciski i odkształcenia. Jeśli szukasz modelu na wakacje, który przetrwa trudy podróży, a także wilgoć, piasek czy skrajne temperatury, trafiłeś idealnie! Ze względu na te właściwości, są również szczególnie polecane dla małych dzieci, które często poddają swój nowy dodatek różnym próbom. Wybierając plastikowe okulary, masz pewność, że Twoje dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Są one znacznie bezpieczniejsze dla Twojego malucha niż np. metalowe oprawki.

Plastik nie poddaje się także zbyt szybko promieniom UV, co oznacza, że plastikowe okulary pozostawiony na słońcu nie wyblaknie aż tak szybko. 

Okulary wykonane z plastiku są również przede wszystkim bardzo lekkie, co znacząco zwiększa komfort ich noszenia.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o wyżej już wspomnianej ich cudownej różnorodności. Możesz kupić plastikowe okulary w niemal każdym kształcie, jaki możesz sobie tylko wymyślić. Od prostych, poważnych modeli w neutralnych kolorach – idealnych do pracy i na spotkania biznesowe – po absolutnie zakręcone i wymykające się wszelkim schematom.

Oprawki wykonane z plastiku pozwalają producentom na największe szaleństwa. Fantazyjne kocie oko, niecodzienny wzór, niebanalna faktura, ozdobny brokat – a może wszystko naraz? Okulary plastikowe to najlepsza opcja dla miłośników odważnych rozwiązań.

Czy okulary z plastiku mają jakieś wady?

Plastikowe okulary mają również swoje mankamenty. Dość szybko możemy je zniszczyć poprzez np. nieumyślne siadanie na nowym dodatku, jednak, jaki model okularów nie zniszczyłby się pod takim naciskiem?

Oksy z plastiku mogą również dość łatwo ulegać zarysowaniom. Jednak jeśli odpowiednio zabezpieczysz je, gdy nie nosisz ich na swoim nosie, umieszczając je na przykład w etui, to spokojnie zachowają swój doskonały wygląd nawet przez kilka lat!