Sen odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety, w dobie cyfryzacji, ekspozycja na sztuczne światło, zwłaszcza niebieskie, może znacząco zakłócać nasz rytm dobowy. Biohacking, praktyka optymalizowania zdrowia za pomocą technologii, wprowadza innowacyjne rozwiązania takie jak okulary BioHackingowe, które pomagają w poprawie jakości snu.

Czym jest BioHacking?

Biohacking to szeroki termin odnoszący się do działań mających na celu optymalizację funkcjonowania ciała i umysłu za pomocą technologii, diet, suplementów oraz innych metod. Biohacking łączy elementy nauki, technologii, zdrowego stylu życia i eksperymentowania z ciałem. Celem biohacking jest poprawa zdrowia, wydajności, długowieczności i ogólnego samopoczucia człowieka.

Jak działają okulary BioHacking?

Okulary BioHacking, w szczególności modele NightShield, to specjalnie zaprojektowane okulary blokujące niebieskie światło i część spektrum zielonego. Ich głównym celem jest redukcja negatywnego wpływu sztucznego światła na nasz organizm, wspierając naturalny rytm dobowy i produkcję melatoniny — hormonu snu.

Rola niebieskiego światła w zakłócaniu snu

Niebieskie światło, emitowane przez ekrany komputerów, telefonów i żarówki LED, ma zdolność zakłócania produkcji melatoniny. Ekspozycja na nie wieczorem może opóźniać zasypianie i obniżać jakość snu, co prowadzi do problemów zdrowotnych i zmęczenia.

Dlaczego zdrowy sen jest ważny?

Zdrowy sen jest kluczowy dla ogólnego zdrowia fizycznego i psychicznego. Podczas snu organizm przechodzi procesy regeneracyjne, które naprawiają tkanki i wzmacniają układ odpornościowy. Sen wspiera również funkcje kognitywne i pamięć, pomagając w konsolidacji informacji zdobytych w ciągu dnia.

Brak snu może prowadzić do problemów z koncentracją, uczeniem się oraz zdrowiem psychicznym, zwiększając ryzyko depresji i lęku. Ponadto, sen reguluje wydzielanie hormonów kontrolujących apetyt, co wpływa na masę ciała. Długotrwały brak snu może prowadzić do problemów z układem krążenia i skrócić długość życia.

Leczenie bezsenności okularami NightShield

Okulary NightShield marki MORAMO to okulary typu BioHacking, które blokują 99% niebieskiego światła i część światła zielonego. Dedykowane są do noszenia na 3 godziny przed snem. Pomagają naturalnie zwiększyć produkcję melatoniny, wspierając zdrowy i regenerujący sen.

Korzyści z noszenia okularów NightShield przed snem

 1. Poprawa jakości snu: Skuteczne blokowanie niebieskiego światła prowadzi do głębszego i bardziej regenerującego snu.
 2. Wsparcie dla naturalnej produkcji melatoniny: Zniwelowanie dopływu sztucznego światła do oczu przed snem umożliwia organizmowi naturalne przygotowanie się do snu.
 3. Redukcja zmęczenia oczu i lepsza regeneracja: Zmniejsza zmęczenie oczu po długim dniu przed ekranem, wspierając regenerację organizmu i zapobiegając wadom wzroku.

Jak stosować okulary NightShield typu BioHacking?

Aby uzyskać najlepsze efekty, należy nosić okulary NightShield na 3 godziny przed snem. W ten sposób można skutecznie zredukować wpływ sztucznego światła i przygotować organizm do nocnego odpoczynku i pobudzić produkcję melatoniny.

Dla kogo okulary BioHacking?

Okulary biohakerskie są idealne dla:

 • Pracowników biurowych spędzających długie godziny przed komputerem.
 • Studentów uczących się do późnych godzin nocnych.
 • Graczy korzystających z ekranów wieczorami.
 • Pracowników trójzmianowych, których rytm dobowy jest często zaburzony.

Okulary NightShield łączą funkcjonalność z elegancją. Ich nowoczesny design sprawia, że są wygodne i stylowe, pasując zarówno do codziennego użytku, jak i na specjalne okazje.

Jakoś okularów Bio Hacking potwierdzona jest badaniami naukowymi!

Wiele badań potwierdza skuteczność blokowania niebieskiego światła w poprawie jakości snu i zdrowia. Opinie użytkowników także świadczą o pozytywnych efektach noszenia okularów NightShield, takich jak lepsza regeneracja i większa energia w ciągu dnia.

Często zadawane pytania

 1. Jakie są główne zalety okularów NightShield?

  • Blokowanie 99% niebieskiego światła, poprawa jakości snu i wspieranie produkcji melatoniny.
 2. Czy okulary są wygodne do noszenia przez dłuższy czas?

  • Tak, dzięki lekkiej konstrukcji i wygodnym oprawkom unisex.
 3. Jakie efekty można zauważyć po regularnym stosowaniu?

  • Lepsza jakość snu, większa energia w ciągu dnia, redukcja zmęczenia oczu.