Dlaczego nie pasują mi żadne okulary? Poradnik ilustracyjny — jak dobrać okulary do kształtu twarzy, by wyglądać świetnie! 

Na pewno nieraz zdarzyło Ci się przyjść do sklepu zaintrygowana nowymi okularami, które nosiła modelka z reklamy, a gdy w końcu udało Ci się znaleźć wymarzony model okazało się, że na Tobie wyglądają kompletnie inaczej. Jest to całkowicie normalne! 

Tak samo jak nasze ubrania czy też fryzury — te same będą zupełnie odmiennie wyglądać na różnych osobach. Nasza różnorodność jest niesamowita, ale żeby wydobyć nasze piękno potrzebujemy różnych rozwiązań — rozwiązań, które będą dostosowane do naszego ciała.

Okulary są niezwykłym akcesorium modowym, gdyż ozdabiają centralna część naszego ciała — naszą twarz. To właśnie na nią ludzie w pierwszej kolejności zwracają uwagę, dlatego warto zadbać o jej właściwą oprawę. Odpowiednio dobrane oprawki mogą wysmuklić okrągłą twarz oraz złagodzić kwadratową szczękę.

Zadaniem okularów jest podkreślenie atutów konkretnego kształtu twarzy oraz wyrównanie jej dysproporcji. Trafny dobór okularów przy ogromnym wyborze modeli dostępnych w Internecie wydaje się być awykonalny, jednak właściwe określenie kształtu twarzy pozwoli Ci na zawężenie grupy poszukiwań do kilku modeli.

Nie ma twarzy do której nie pasują żadne okulary — są tylko takie, które nie znalazły swojego odpowiedniego modelu.

Zastanawiasz się jak dopasować okulary do twarzy? Zdjęcia oraz grafiki, które do tej pory znalazłaś w Internecie, wcale Ci nie pomogły? A może szukasz artykułu, który poradzi Ci, jakie oprawki, które odmładzają wizualnie twarz? Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco — jesteś w dobrym miejscu. Oprócz tego, że dowiesz się tutaj jak dobrać okulary do kształtu twarzy, pokażemy Ci również związek między okularami a kolorem oczu czy też włosów. Jednak zachowajmy porządek i zastanówmy się najpierw nad pierwszym dylematem.

Koniecznym krokiem, który umożliwi Ci dobór idealnych oprawek do Twojej twarzy, jest określenie jej typu. Problematyczne jest jednak to, że 95% klientów odwiedzających salony optyczne, którzy są przekonani, że znają swój kształt twarzy, niestety mylnie go określają. Czym to jest spowodowane? Nierealnym jest obiektywne spojrzenie na swoją osobę — nasz mózg zawsze zakrzywi nam trochę widziany obraz, dlatego tak często nie potrafimy sobie odpowiedzieć na pytanie: jakie okulary pasują do mojej twarzy.

Problem ten jest szczególnie kłopotliwy, gdy borykamy się z pytaniem, jak dobrać okulary korekcyjne, które są na naszej twarzy przez lwią część czasu. Dylemat ten nie jest jednak nie do rozwiązania! W poniższym artykule przygotowaliśmy kompleksowy poradnik, który pomoże Ci na właściwy dobór okularów do twarzy. Jesteśmy przekonani, że po starannym przeczytaniu poniższych treści, będziesz w stanie w końcu idealnie dopasować okulary do Twojego kształtu twarzy.

Jaki mam kształt twarzy? Poznaj rodzaje twarzy i dopasuj swoją.

Człowiek jest najszlachetniejszym dziełem sztuki, a jego portret jest najpopularniejszym tematem wykorzystywanym przez artystów. Nieredukowalna różnorodność ludzkiego piękna jest niesamowita, lecz każde piękno wymaga różnych rozwiązań.Jeśli do tej pory nie udało Ci się znaleźć modelu oprawek, który pasowałby do Twojego kształtu twarzy, to zapewne nie udało Ci się go właściwie określić. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótkie, lecz treściwe opisy najbardziej popularnych kształtów twarzy. Zrób pierwszy krok do wyboru okularów idealnych i określ swój kształt twarzy.

Kształt twarzy

Twarz owalna

Twarz owalna

Owalny kształt twarzy cechuje się niezwykle wyważonymi proporcjami. Zwykle są nieco dłuższe, a ich szczęka jest nieco zaokrąglona oraz węższa niż czoło - wyobraź sobie jajko odwrócone do góry nogami. Jeśli Twoje kości policzkowe są najszerszą częścią twarzy, twarz jest bardziej dłuższa niż szersza oraz masz dość wysokie czoło, to Twoja twarz prawdopodobnie jest kształtu owalnego.

Twarz okrągła

Twarz okrągła

Twarze okrągłe są najszersze na linii kości policzkowych, a ich proporcje poziome i pionowe są niemal równe (twarz jest tak samo szeroka, jak i długa). Podbródek w tym typie twarzy jest zawsze zaokrąglony.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa

Boki Twojej twarzy są proste, a linia szczęki posiada jedynie minimalne zaokrąglenia? Jeżeli dodatkowo odległość skroni do szczęki jest równa odległości szerokości szczęki, to prawdopodobnie masz twarz w kształcie kwadratu. Dla tego typu kształtu twarzy charakterystyczne są ostre rysy oraz mocno zarysowana linia szczęki.

Twarz prostokątna

Twarz prostokątna

Jeżeli opis Twojej twarzy idealnie pasuje do kształtu kwadratowej twarzy, jednak masz nieco pociągłą, wydłużoną linię, to znaczy, że masz twarz prostokątną. Jest to hybryda twarzy owalnej z kwadratową — długa twarz z wyraźnymi krawędziami.

Twarz romboidalna

Twarz diamentowa romboidalna

Twoje kości policzkowe są szersze od czoła, a podbródek ma dość ostry, kanciasty kształt? To prawdopodobnie twarz w kształcie diamentu. Sprawdź, czy na pewno: połącz linijką na swoim zdjęciu portretowym środek linii włosów z obiema kośćmi policzkowymi, a następnie poprowadź linię każdej kości do podbródka — wyszedł romb? Teraz już możesz być pewna!

Twarz w kształcie serca

Twarz trójkątna w kształcie serca

Posiadaczki twarzy w kształcie serca mają szerokie czoło, które stanowi mocny kontrast dla delikatnego, wąskiego podbródka. Najprościej rzecz ujmując — buzia w kształcie serca wygląda nieco jak odwrócony trójkąt z zaokrąglonymi rogami podstawy.

Jeśli jesteś już pewna swojego kształtu twarzy, przejdź do dalszej części artykułu, z której dowiesz się, jak dobrać okulary do kształtu twarzy (zdjęcia).

Kształt twarzy, a kształt okularów — czyli jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Szukasz odpowiedzi, jakie oprawki do okrągłej twarzy są najlepsze? A może interesuje Cię twarz owalna lub twarz kwadratowa? Mnogość poradników odpowiadających na pytanie, jakie okulary do kształtu twarzy dobrać przyprawia o ból głowy. Niestety, większość z nich jest mało merytoryczna, a co więcej przedstawione w nich porady różnią się od siebie istotnie. Poniższe wskazówki zostały przygotowane dla Ciebie przez grono znanych specjalistów wizerunkowych. Koniecznie zapisz sobie tę stronę w zakładkach, gdyż dzięki tym poradom już zawsze będziesz wiedziała jak dobrać okulary przeciwsłoneczne oraz korekcyjne.

Przed rozpoczęciem opisów dla poszczególnych kształtów twarzy, chcemy odkryć przed Tobą świętą zasadę tego, jak dobrać okulary do kształtu twarzy. Decydując się na zakup okularów, powinnaś jak mantrę powtarzać w głowie jedno zdanie: okrągłego kształtu twarzy nie ozdabiamy owalnymi oprawkami, a kwadratowy kształt twarzy nie lubuje się ze swoimi geometrycznymi kolegami, lecz znacznie lepiej wygląda w towarzystwie krągłych koleżanek. Przejdźmy jednak do meritum i odpowiedzmy sobie na pytanie o zależność: okulary, a kształt twarzy.

Jakie okulary do owalnej twarzy?

Co tu dużo mówić — jesteś szczęściarą i szczerze zastanawiamy się, co możesz robić na tej stronie. Nie powinnaś mieć w ogóle problemu, z tym, jak dobrać okulary do Twojego kształtu twarzy — niemal we wszystkim będziesz wyglądać idealnie.

ROZGLĄDAJ SIĘ ZA:

W Twoim przypadku nie musisz się za niczym rozglądać — jesteś w czepku urodzona i prawie wszystkie kształty oprawek będą dla Ciebie odpowiednie. Jedyną radą, jaką możemy Ci służyć, jest skupienie się na modelach, których górna ramka będzie równie szeroka, jak najszersza część Twojej twarzy (kości policzkowych).

Owalne okulary do twarzy owalnej
Stosuj owalne okulary
 
kocie oczy do twarzy owalnej
Pasują Ci kocie kształty
 
kocie oczy do twarzy owalnej
Pasują Ci wayfarer'y

TAKICH MODELI UNIKAJ:

Oversizowe okulary do kształtu owalnej twarzy nie będą zbyt dobrym wyborem — zakryją jedynie idealne proporcje Twojej twarzy.

Jakie okulary do okrągłej twarzy?

Twarz okrągła powinna zostać przede wszystkim optycznie wydłużona oraz wyszczuplona przez nasze okulary.

ROZGLĄDAJ SIĘ ZA:

okulary przeciwsłoneczne bądź korekcyjne o kwadratowych, bądź kanciastych oprawkach — twarz okrągła, dzięki ostrym ramkom będzie się wydawać znacznie szczuplejsza.

Okulary cat-eyes do twarzy okrągłej
Stosuj kocie oprawki
 
kwadratowe okulary do twarzy okrągłej
Pasują Ci kwadratowe okulary
 
prostokątne okulary do twarzy okrągłej
Pasują Ci prostokątne szkła

TAKICH MODELI UNIKAJ:

owalne oprawki okularów, które podkreślą pulchność lica oraz zbyt małych okularów — stworzą one zbyt duży kontrast dla okrągłej twarzy, co niekorzystnie podkreśli jej rozmiary.

Jakie okulary do kwadratowej twarzy?

W przypadku tego kształtu twarzy powinnaś przede wszystkim skupić się na modelach, które załagodzą ostre linie szczęki.

ROZGLĄDAJ SIĘ ZA:

Okulary do kształtu twarzy kwadratowej powinny posiadać okrągłe bądź eliptyczne oprawki. Szczególną uwagę zwróć na modele bezramkowe bądź posiadające częściową ramkę. Idealne okulary do kształtu twarzy kwadratowej to takie, które mają ciemniejszy kolor na górnej części ramki, a jaśniejszy na dolnej — taka zabawa kolorystyczna pozwoli na optyczne wydłużenie twarzy kwadratowej.

Okulary okrągłe do twarzy kwadratowej
Stosuj okrągłe oprawki
 
duże okulary do twarzy kwadratowej
Pasują Ci duże szkiełka
 
okulary pilotki do twarzy kwadratowej
Pasują Ci pilotki

TAKICH MODELI UNIKAJ:

Okularów, które mają kanciaste, kwadratowe zakończenia, gdyż podkreśli to geometryczność kształtu twarzy.

Jakie okulary do prostokątnej twarzy?

Zastanawiając się jak dobrać okulary do kształtu twarzy prostokątnej, należy zwrócić uwagę na oprawy, które zneutralizują kanciastość linii szczęki oraz optycznie skrócą jej długość.

ROZGLĄDAJ SIĘ ZA:

Raczej okrągłymi okularami o dość sporych rozmiarach — optycznie skrócą Twoją twarz.

grube okulary do twarzy prostokątnej
Pasują Ci grube oprawki
 
owalne okulary do twarzy prostokątnej
Stosuj owalne szkła okularów
 
okulary pilotki do twarzy prostokątnej
Pasują Ci pilotki

TAKICH MODELI UNIKAJ:

Zbyt cienkich oraz kanciastych oprawek.

Jakie okulary do romboidalnej twarzy (twarzy w kształcie diamentu)?

W zależności od tego, co chcesz osiągnąć, wybierz oprawki o zaokrąglonej formie, które złagodzą ostre rysy twarzy lub kanciaste oprawki w stylu cat-eyes (o kocim kształcie), które pozwolą przywrócić balans w liniach twarzy.

ROZGLĄDAJ SIĘ ZA:

Kanciaste oprawki do kształtu twarzy diamentowej idealnie wyrównają dysproporcje twarzy. Jeżeli jednak zależy Ci bardziej na złagodzeniu ostrych rysów, wybierz okrągłe modele.

duże owalne okulary do twarzy diamentowej
Stosuj owalne oprawki
 
okulary kocie oczy do twarzy diamentowej
Pasują Ci kocie oczy
 
okulary wayfarer do twarzy diamentowej
Pasują Ci wayfarer'y

TAKICH MODELI UNIKAJ:

Wąskich kanciastych okularów.

Jakie okulary do twarzy w kształcie serca?

Podobno pytanie jak dobrać okulary do kształtu twarzy jest najczęściej zadawane przez posiadaczki twarzy w kształcie serca — jednak nie taki wilk straszny jak go malują. Okulary do kształtu twarzy sercowatej powinny przede wszystkim zminimalizować widoczność dysproporcji pomiędzy szerokością czoła a szerokością szczęki.

ROZGLĄDAJ SIĘ ZA:

Okulary o szerszej ramce u dołu będą doskonale wyrównywać proporcje twarzy.

kwadratowe oprawki do twarzy trójkątnej
Stosuj kwadratowe oprawki
 
owalne okulary do twarzy trójkątnej
Pasują Ci też owalne okulary
 
wayfarer do twarzy trójkątnej
Pasują Ci wayfarer'y

TAKICH MODELI UNIKAJ:

Grubych, ciemnych oprawek o pogrubionej górnej ramce — zwrócą one uwagę na czoło oraz podkreślą dysproporcje w liniach poziomych.

Jak dobrać okulary do swojego typu urody? Kolorystyczny poradnik po świecie okularów.

Teraz gdy już wiesz, jakie okulary, do jakiej twarzy należy dobrać, przejdźmy do kolejnego kroku. Wybór oprawek nie kończy się bowiem na wyborze ich kształtu - przed Tobą jeszcze jeden ważny krok, którym jest wybór koloru. Etap ten jest dość często pomijany, zarówno przez osoby prywatne, jak i optyków, dlatego nierzadko wybieramy pierwszy lepszy dostępny model. Jest to poważny błąd! Okulary to Twój najważniejszy dodatek modowy - ozdabia przecież Twoją twarz. Wyobrażasz sobie, że po przygotowaniu dziennej stylizacji idziesz i bierzesz na chybił trafił pierwszą lepszą torebkę z szafy? Oczywiście, że nie. Dlaczego więc ten krok jest tak często pomijany przy wyborze naszych bryli? Znajomość swojej gamy kolorystycznej jest istotnym elementem, bez którego nie jesteśmy w stanie sobie odpowiedzieć na pytanie, jak dobrać oprawki do twarzy. Postaraj się uniknąć pokusie zakupu oprawek, których kolor pasuje do wszystkiego. Zamiast tego wybierz kolor, który będzie idealnie pasował do Twojej naturalnej palety kolorystycznej.

Jak dobrać okulary do odcieniu skóry?

Najistotniejszym krokiem jest określenie swojego odcieniu skóry. Możemy je podzielić na dwie podstawowe grupy: odcienie chłodne oraz odcienie ciepłe. Chłodna cera ma widzialne odcienie niebieskiego bądź różu, natomiast ciepłe cery brzoskwiniowy bądź żółtawy odcień. Zasada tego, jak dobierać okulary do koloru skóry jest dość prosta - ciepłe kolory dobrze wyglądają z ciepłymi, a zimne z zimnymi. Jeśli jesteś więc posiadaczką ciepłego tonu skóry, wybierz beżowe, brązowe, różowe, złote, żółte, czerwone lub zielone oprawki do okularów damskie. Jak dobrać okulary do chłodnego typu urody? Postaw na czerń, szarość, blady róż, błękit oraz fiolet.

Które okulary do chłodnego tonu skóry?

fioletowe okulary do chłodnego tonu skóry
Fioletowe okulary
 
fioletowe okulary do chłodnego tonu skóry
Niebieskie okulary
 
szare okulary do chłodnego tonu skóry
Szare okulary
 
szare okulary do chłodnego tonu skóry
Różowe okulary

Które okulary do ciepłego tonu skóry?

brązowe okulary do ciepłego tonu skóry
Brązowe okulary
 
różowe okulary do ciepłego tonu skóry
Różowe okulary
 
zielonego okulary do ciepłego tonu skóry
Zielone okulary
 
żółte okulary do ciepłego tonu skóry
Żółte okulary

Jak dobrać okulary do koloru oczu?

Kolor oczu to kolejny decydujący czynnik, który pomoże Ci podjąć decyzję, jak dobrać okulary damskie oraz męskie idealne. Podejmując decyzję odnośnie kolorystyki nowych okularów, musisz zadać sobie jednak pytanie: Czy chcesz, by Twoje nowe okulary korekcyjne robiły wrażenie, czy też szukasz czegoś bardziej uniwersalnego, stonowanego? Jeżeli lubisz zwracać na siebie uwagę, wybierz okulary, które będą kontrastować z Twoim kolorem oczu, natomiast jeżeli zależy Ci na stonowanym wyglądzie, postaw na kolor pasujący do neutralnych odcieni.

Jakie okulary do brązowych oczu?

Większość brązowych oczu świetnie wygląda z jaśniejszymi odcieniami, które tworzą kontrast dla ciemnych soczewek, t. j. beżowy czy złamana biel. Jeśli chcesz się wyróżnić postaw na okulary przeciwsłoneczne w kolorze jasnej zieleni bądź lodowatego błękitu.

beżowe okulary do brązowych oczu
Beżowe okulary
 
białe okulary do brązowych oczu
Białe okulary
 
niebieskie okulary do brązowych oczu
Niebieskie okulary
 
zielone okulary do brązowych oczu
Zielone okulary

Jakie okulary do zielonych oczu?

Zwariowane posiadaczki zielonych oczu powinny zwrócić swoją uwagę na okulary przeciwsloneczne lub korekcyjne w kolorze czerwonym, który będzie stanowić idealne dopełnienie do zielonego koloru. Bardziej stonowane propozycje powinny skupiać się przede wszystkim na złotych oraz brązowych odcieniach, gdyż takie kolory okularów zawsze wyglądają idealnie z zielonymi oczyma.

Zwariowane posiadaczki zielonych oczu powinny zwrócić swoją uwagę na okulary przeciwsloneczne lub korekcyjne  w kolorze czerwonym, który będzie stanowić idealne dopełnienie do zielonego koloru. Bardziej stonowane propozycje powinny skupiać się przede wszystkim na złotych oraz brązowych odcieniach, gdyż takie kolory okularów zawsze wyglądają idealnie z zielonymi oczyma.
Brązowe okulary
 
czerwone okulary do zielonych oczu
Czerwone okulary
 
czerwone okulary do zielonych oczu
Złote okulary

Jakie okulary do niebieskich oczu?

Właścicielkom królewskich niebieskich soczewek polecamy naturalne odcienie brązu oraz szarości. Fankom nieco bardziej odważnych rozwiązań sprawdzą się również pomarańczowe oprawki, które najlepiej wydobędą lazurowy ich oczu.

brązowe okulary do niebieskich oczu
Brązowe okulary
 
pomarańczowe okulary do niebieskich oczu
Pomarańczowe okulary
 
szare okulary do niebieskich oczu
Szare okulary

Jakie okulary do piwnych oczu?

A może jesteś posiadaczką piwnych soczewek? Opraw swoje oczy w zielone bądź brązowe okulary, które będą idealnie pasować do piwnych oczu. Oba odcienie zapewnią doskonały kontrast i balans temu wyjątkowemu kolorowi.

brązowe okulary do piwnych oczu
Brązowe okulary
 
zielone okulary do piwnych oczu
Zielone okulary

Jak dobrać okulary do koloru włosów?

Kolejnym kluczowym czynnikiem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiednich okularów przeciwsłonecznych bądź korekcyjnych, jest kolor włosów. Zastanawiasz się, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do koloru włosów? Musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii, lecz najistotniejsza jest ton Twojej czupryny. Znów powinniśmy się kierować tę samą zasadą, co przy wyborze okularów do tonu cery - ciepłe kolory lubują się z ciepłymi, a zimne z zimnymi.

Jakie okulary do blond włosów? Poznaj odpowiednie oprawki dla blondynek.

Włoski w kolorze ciepłego blondu będą tworzyć doskonałą kompozycję z brązami, złotem oraz różem. Jasnowłose w chłodniejszej tonacji powinny zwrócić uwagę na kolor czarny, niebieski oraz fioletowy.

Do chłodnego tonu blodnu pasują:
czarne okulary do chłodnych blond włosów
Czarne okulary
 
fioletowe okulary do chłodnych blond włosów
Fioletowe okulary
 
niebieskie okulary do chłodnych blond włosów
Niebieskie okulary
Do ciepłego tonu blodnu pasują:
brązowe okulary do ciepłych blond włosów
Brązowe okulary
 
różowe okulary do ciepłych blond włosów
Różowe okulary
 
żółte okulary do ciepłych blond włosów
Żółte okulary

Jakie okulary do brązowych włosów?

Do cieplejszych odcieni brązu szczególnie polecane kolory to zieleń, czerwień oraz złoto. Panie, które posiadają chłodniejsze odcienie, powinny skupić się na wyborze oprawek w kolorach takich jak czarny oraz niebieski. Odpowiedni będzie również kolor beżowy, który doskonale wydobędzie głębię brązu.

Jakie okulary do chłodno-brązowych włosów?

Włoski w kolorze ciepłego blondu będą tworzyć doskonałą kompozycję z brązami, złotem oraz różem. Jasnowłose w chłodniejszej tonacji powinny zwrócić uwagę na kolor czarny, niebieski oraz fioletowy.

Do chłodnego tonu brązu pasują:
beżowe okulary do chłodnych brązowych włosów
Beżowe okulary
 
czarne okulary do chłodnych brązowych włosów
Czarne okulary
 
niebieskie okulary do chłodnych brązowych włosów
Niebieskie okulary
Do chłodnego tonu brązu pasują:
czerwone okulary do ciepłych brązowych włosów
Czerwone okulary
 
zielone okulary do ciepłych brązowych włosów
Zielone okulary
 
żółte okulary do ciepłych brązowych włosów
Żółte okulary

Jakie okulary do rudych włosów?

A jaką zasadą powinny się kierować w takim razie rudowłose panny? Rudy jest naturalnie ciepłym i żywym kolorem, doskonale znajdują się z wszelkimi odcieniami zieleni oraz czerwieni, które dodadzą uroku ognistowłosej czuprynie. Bardziej klasycznych kolorem, który doskonale będzie uzupełniał rudość brwi, jest beżowy.

beżowe okulary do rudych włosów
Beżowe okulary
 
czerwone okulary do rudych włosów
Czerwone okulary
 
zielone okulary do rudych włosów
Zielone okulary

Jakie okulary do czarnych włosów?

Wyważonym posiadaczkom ciemnych włosów polecamy wybrać ciemniejsze oprawki, które pomogą stworzyć wyrafinowanie oraz eleganckie wrażenie. W celu dodania odrobiny szaleństwa do swojego wyglądu, postaw na okulary przeciwsłoneczne w odcieniach ognistej czerwieni.

czarne okulary do czarnych włosów
Czarne okulary
 
czarne okulary do czarnych włosów
Czerwone okulary
 
szare okulary do czarnych włosów
Szare okulary

Jakie okulary do siwych włosów?

Dla Pań posiadających siwe włosy najbardziej odpowiednimi kolorami będą odcienie bieli, szarości oraz czerń. Unikaj okularów w kolorze beżowym bądź brązowym, gdyż zdewastują one jakikolwiek kontrast twarzy.

Dla Pań posiadających siwe włosy najbardziej odpowiednimi kolorami będą odcienie bieli, szarości oraz czerń. Unikaj okularów w kolorze beżowym bądź brązowym, gdyż zdewastują one jakikolwiek kontrast twarzy.
Białe okulary
 
Dla Pań posiadających siwe włosy najbardziej odpowiednimi kolorami będą odcienie bieli, szarości oraz czerń. Unikaj okularów w kolorze beżowym bądź brązowym, gdyż zdewastują one jakikolwiek kontrast twarzy.
Szare okulary
 
czarne okulary do siwych włosów
Czarne okulary

Czy już wiesz, jak dobrać okulary do twarzy? Mamy nadzieję, że tak!

Dla Pań posiadających siwe włosy najbardziej odpowiednimi kolorami będą odcienie bieli, szarości oraz czerń. Unikaj okularów w kolorze beżowym bądź brązowym, gdyż zdewastują one jakikolwiek kontrast twarzy.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Jakie okulary mi pasują, z uwagi na moje oczy, skórę i włosy? Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, a jak korekcyjne? Wierzymy, że nasz artykuł dostarczył Ci pytań na wszystkie te pytania. Pamiętaj, jednak, że wyżej wymienione zasady powinny być dla Ciebie jedynie wskazówkami.

Przede wszystkim powinnaś dobrać okulary, w których Ty będziesz czuła się wyśmienicie. Człowiek jest zbyt skomplikowaną istotną, dlatego wsadzenie go w szablonowe ramy typów urody czy typowych kształtów twarzy jest niesamowicie trudne. Mamy jednak nadzieję, że nasz post pomógł Ci jednak w podjęciu decyzji zakupowej.

Najważniejsze jest to byś, niezależnie od tego, czy zamierzasz kupić okulary przeciwsłoneczne, czy też okulary korekcyjne, wybrała modele, które cechują się najwyższą jakością materiałów. Twój wzrok jest tylko jeden, a o uszkodzenie tego kruchego narządu wcale nie jest trudno. Ważne jest, by posiadany model miał odpowiedni filtr przeciwsłoneczny (najlepiej UV400 kat.3). Niezabezpieczenie wzroku przed światłem słonecznym bywa fatalne w skutkach - przyczynia się do przedwczesnego powstania zmarszczek oraz jest bezpośrednią przyczyną wielu chorób oczu.

Koniec teorii, czas na praktykę! Przekazaliśmy Ci całą swoją wiedzę o kształtach twarzy oraz typach urody. Teraz już wiesz, jak dobrać okulary do kształtu twarzy męskiej oraz damskiej, a także jaki kolor wybrać, by podkreślić atuty swojej urody. Wykorzystaj ją i spraw sobie parę wymarzonych okularów!