Jakie okulary dla drobnej twarzy?

Znasz to uczucie, kiedy stoisz przed lustrami w salonie optycznym i każda para okularów wydaje się za duża na Twoją drobną twarz? Drobna budowa twarzy może sprawić, że standardowe rozmiary oprawek będą wyglądały na nadmiernie dominująco. Na szczęście, istnieją specjalne zasady, które pomogą Ci wybrać idealne okulary, bez konieczności sięgania po modele dziecięce.

Jak dobrać okulary do drobnej twarzy?

JAKIE OPRAWKI DO DROBNEJ TWARZY? ZASADA NR 1

Zwróć uwagę na rozmiar soczewek oraz szerokość oprawki

Małe oprawki, które nie będą przytłaczać delikatnej buzi, takiego rozwiązania właśnie potrzebuje drobna twarz. Okulary powinny mieć rozmiar soczewek w przedziale od około 42 do 50 mm, a szerokość oprawki powinna oscylować między 130 - 140 cm.

JAKIE OKULARY WYBRAĆ DO DROBNEJ TWARZY? ZASADA NR 2

Zwróć uwagę na proporcję Twojej drobnej twarzy

Drobna twarz może mieć bardzo różne kształty, a to właśnie na nie powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze okularów. Przykładowo, twarz okrągłą bardzo dobrze zharmonizują dość ostre linie oprawki. Przeciwnie powinny myśleć posiadaczki kanciastych buzi, które w swoich poszukiwaniach okularów do drobnej twarzy powinny zwrócić uwagę na owalne modele. Szczegółowy instruktaż dotyczący tego, jak właściwie dobrać okulary do twarzy drobnej o różnych kształtach, znajdziesz tutaj „jak dobrać okulary do twarzy?

Wybierając okulary do drobnej twarzy, pamiętaj o złotej zasadzie, która panuje w świecie optycznym – idealnie dobrane do drobnej twarzy okulary zajmują przestrzeń między łukiem brwiowym, a szczytem kości policzkowej. Nie powinny one przysłać brwi, ani sięgać niżej niż zarys najwyższego punktu kości jarzmowej. Kierując się tę zasadą powinnaś z łatwością wybrać idealne okulary.

Zasada nr 3: Nie wybieraj ciężkich topornych oprawek

Największym wrogiem małych twarzy jest zasłanianie ich oprawkami w bardzo dużym rozmiarze. Niepotrzebnie podkreśla to dysproporcje, sprawia, że twarz wydaje się przerysowana, smutna, przytłoczona. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą okulary o delikatnych oprawkach, które nie zaburzą proporcji drobnej buzi.

Zasada nr 4: Spróbuj okularów w jaśniejszych barwach

Dobrym sposobem na wyrównanie proporcji małej buzi są jasne okulary. Drobna twarz może zostać przytłoczona przez ciemne odcienie oprawek. Spróbuj postawić na nieco jaśniejsze odcienie.

Przy tym wyborze weź pod uwagę kolor swojej karnacji. Zimne odcienie cery zniewalająco wyglądać będą w odcieniach błękitu, różu, fioletów, odcieni szmaragdów, seledynów i granatów. Ciepłe karnacje o żółtawym odcieniu wspaniale komponować będą się z odcieniami złamanej bieli, nude, beżu, miedzi, złota lub brązów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, jakich modeli powinnaś szukać dla swojej drobnej buzi. Choć wybór okularów dla małej buzi może być trudny, pamiętaj, że jesteś prawdziwą szczęściarą! Mała buzia optycznie wydłuża i wyszczupla naszą sylwetkę, a w Singapurze jest uważana za ideał kobiecego piękna.