Drewniane okulary pojawiły się w świecie modowym stosunkowo niedawno. Pierwsze modele zaproponowała amerykańska firma Shwood Eyewear w 2009 roku. To właśnie oni zapoczątkowali trend drewnianych okularów, który trwa do dziś.

Zastanawiasz się, dlaczego drewniane okulary wciąż cieszą się sporą popularnością? Czym właściwie różnią się one od klasycznych modeli?

Poznaj pięć powodów, które potwierdzają wyższość drewnianych okularów.

Powód 1: Unikatowy wygląd drewnianych okularów 

Zdecydowanym walorem okularów drewnianych jest ich niepowtarzalny wygląd. Drewno jest materiałem, który uniemożliwia wykonanie dwóch identycznych modeli. Produkty zawsze będą się od siebie minimalnie różnić, gdyż wykonane są z różnych części drewna, a słoje drzewa mają nieregularny kształt. Kupując więc drewniane okulary, masz pewność, że są jedyne w swoim rodzaju!

Co więcej, nasze okulary drewniane marki MORAMO są wykonywane ręcznie. W ostatnich czasach produkty rękodzieła przeżywają swój renesans. Coraz bardziej doceniamy ręcznie wykonane rzeczy, gdyż nasz świat topi się w praktycznie jednakowych akcesoriach produkowanych przez wielkie korporacje. Jeśli więc szukasz, dodatku, który będzie na prawdę unikatowy, drewniane okulary będą strzałem w 10!

Powód 2: Okulary z drewna są wyjątkowo solidne

Jeśli należysz do osób, których okulary często "cierpią" na różnego rodzaju zarysowania, to z pewnością powinieneś rozważyć zakup pary drewnianych bryli. Drewno jest uważane za jedno z solidniejszych materiałów. Drewniane okulary bardzo ciężko jest zarysować, dlatego wybierając taki model, problemy z rysami na oprawkach odejdą w niepamięć.

Powód 3: Drewniane okulary są ekologiczne 

Okulary drewniane marki MORAMO są wykonane z drewna bambusa. Bambus jest najszybciej rosnącym drewnem na świecie, dlatego jest doskonałym materiałem do produkcji różnych akcesoriów. Takie okulary w 100% wpisują się w eko trendy XXI wieku. W przeciwieństwie do plastikowych oprawek, drewniane oksy ulegają degradacji lub mogą zostać poddane ponownemu użyciu. Kupując okulary z drewna, chronisz środowisko!

Powód 4: Naturalne drewno nie uczula

Osoby, które mają wrażliwą skórę na twarzy może zainteresować fakt, że drewniane okulary nie uczulają. Są więc doskonałą alternatywą dla alergików. Okulary wykonane z prawdziwego drewna są także przyjemniejsze w dotyku co znacząco poprawia komfort noszenia.

Powód 5: Ponadczasowy wygląd okularów drewnianych

Okulary drewniane zdecydowanie wyróżniają się swoim wyglądem spośród masy plastikowych modeli. Ich design jest ponadczasowy. Choć w Polsce wciąż nie są one bardzo popularne, trend ten zaczyna się powoli zmieniać. Coraz częściej podpatrujemy gwiazdy światowego formatu zza oceanu, które uwielbiają drewniane oksy!

Przekonały Cię nasze powody? Okulary drewniane są na prawdę świetną alternatywą! Jeśli szukasz okularów, które będą wyglądały świetnie przez długie lata to drewniane bryle będą wyborem idealnym. Który model wybierzesz: drewniane pilotki czy klasyczne wayfarery? Wybór Twoich nowych okularów z drewna należy do Ciebie!