Wybierając okulary do kwadratowej twarzy, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które pomogą zharmonizować rysy twarzy i dodać stylu każdej stylizacji. Twarze kwadratowe charakteryzują się szerokim czołem, wyraźnie zaznaczoną linią żuchwy oraz równą szerokością policzków i czoła. Oto kilka porad, które pomogą wybrać idealne okulary, pasujące do tego typu twarzy.

Jakie okulary do twarzy kwadratowej?

Do kwadratowej twarzy wybierz owalne oprawki

Twarze kwadratowe charakteryzują się wyrazistymi liniami szczęki i szerokim czołem. Aby złagodzić te rysy idealnym wyborem będą okulary z owalnymi oprawkami. Taki kształt oprawek nie tylko zmiękcza ostry kontur twarzy, ale także wprowadza większą harmonię do Twojego wyglądu. Szczególnie polecane są też modele, które mają delikatnie zaokrąglone dolne brzegi soczewek. Dzięki temu twarz wydaje się dłuższa i bardziej delikatna, co może być korzystne w wielu różnych stylizacjach.

Jeśli masz kwadratową twarz sprawdź oprawki w kształcie kocich oczu

Styl "cat-eye" jest szczególnie korzystny dla osób o kwadratowej strukturze twarzy. Dynamiczny kształt tych okularów, który wznosi się ku górze przy skroniach, naturalnie podnosi optycznie rysy twarzy, nadając jej smuklejszy wygląd. Oprawki kocie oczy są nie tylko praktyczne, ale też stanowią modny dodatek, który podkreśla charakter i osobowość noszącego. Są one doskonałym wyborem zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Jakie okulary do kwadratowej twarzy? Wybierz odpowiedni kolor i wzór

Wybór koloru i wzoru oprawek ma kluczowe znaczenie dla osób o kwadratowej twarzy. Jasne kolory i ciekawe wzory mogą odwrócić uwagę od wyrazistych linii żuchwy i czoła. Okulary dwukolorowe – zwłaszcza z jaśniejszymi odcieniami na dolnej krawędzi – mogą optycznie wydłużyć twarz i uczynić ją bardziej subtelną. Możliwość eksperymentowania z kolorami pozwala na dopasowanie oprawek do osobistego stylu oraz okazji, na którą są przeznaczone.

Dodatkowe wskazówki dla mężczyzn

Dla mężczyzn z kwadratową twarzą doskonałym wyborem mogą być okulary typu Pilotki. Ich lekko zaokrąglone i szersze na dole oprawki doskonale równoważą proporcje twarzy, nadając jej bardziej zrównoważony wygląd.

Wybór odpowiednich okularów dla kwadratowej twarzy wpływa na Twoje samopoczucie oraz styl. Eksperymentuj z różnymi kształtami i stylami, aby znaleźć te, które najlepiej podkreślą Twoją unikalną urodę i charakter.