Sprawdzą się podczas triatlonu, rodzinnego wypadu na miasto, czy też na placu zabaw z małymi dziećmi – okulary sportowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie może być wymagana od nas szybka reakcja. Okulary sportowe nie muszą być noszone wyłącznie przez sportowców. Nie musisz uprawiać profesjonalnie uprawiać kolarstwa, czy biegać w maratonach. Życie zaskakuje nas na każdym kroku, a sportowe okulary pozwalają Ci na szybką reakcję i wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Czym przeciwsłoneczne okulary sportowe różnią się od tradycyjnych okularów? Zalety sportowych okularów.

Przeciwsłoneczne okulary sportowe różni od zwykłych modeli przede wszystkim kształt oprawki. Zdecydowanie bardziej przylegają one do twarzy i mają bardziej opływowe kształty. Te cechy sprawiają, że światło nie przedostanie się do oczu z żadnej strony.

Okulary przeciwsłoneczne sportowe to lepsza kontrola widzenia w każdej sytuacji, a także maksymalne ograniczenie docierania oślepiających refleksów świetlnych. Cechy te sprawiają, że sportowe okulary bardzo często są doceniane również przed kierowców pojazdów czy wędkarzy.

Czym różnią się od siebie sportowe okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn od kobiecych modeli?

Najważniejsza różnica: wymiary! Męskie modele mogą posiadać zdecydowanie szersze oprawki. Dlatego kupując okulary warto porównać wymiary z innymi okularami, które posiadamy w domu. Jeżeli nadal nie jesteście pewni, jaki model wybrać, to zapraszamy Was do kontaktu z nami. Chętnie podpowiemy i pomożemy wybrać odpowiedni model!

Jakie okulary do jakiego sportu?

W przypadku okularów sportowych ważniejsza od ich wyglądu jest funkcjonalność. Oczywiście design nie jest tutaj też całkowicie bez znaczenia. Przeglądając modele okularów sportowych spotkacie się z różnymi szkłami (lustrzanymi, polaryzacyjnymi i revo). To, które wybierzecie zależy od Waszych upodobań. Warto jednak zwrócić uwagę na to, kiedy będą nam potrzebne okulary. 

Przeciwsłoneczne okulary sportowe na rower i rolki

Najlepszym wyborem będą modele o bardzo opływowym kształcie i dobrze przylegające do twarzy. Warto zwrócić uwagę na wielkość szkieł i dobry filtr UV. Powinny być wygodne i dobrze dopasowane. Warto zastanowić się nad soczewkami polaryzacyjnymi, które będą chronić przed dyskomfortem spowodowanym refleksami.

Sportowe okulary do biegania i do pieszych wędrówek

Jeżeli dużo biegacie lub kochacie piesze wędrówki możecie zdecydować się na okulary sportowe o mniej dopasowanym fasonie niż te na rower. Ochrona nadal będzie skuteczna także w lekko barwionych szkłach, cieniowanych czy tych bez powłoki lustrzanej. Mimo to, jak w przypadku okularów sportowych na rower, proponujemy zakup okularów z soczewkami polaryzacyjnymi.

Jeśli szukasz sklepu, który oferuje dobre sportowe okulary przeciwsłoneczne w dobrej cenie, to koniecznie sprawdź ofertę na naszej stronie. Znajdziesz tam okulary sportowe dla biegaczy, rowerzystów, jak i wędkarzy.