Twój maluch nie może chce przekonać się do noszenia okularków przeciwsłonecznych? Twoje prośby i groźby odnośnie ich nieściągania na niewiele się zdają? Znamy bardzo dobrze ten problem, dlatego dziś podpowiemy Ci, jak sprawić by nasza pociecha przekonała się do okularów przeciwsłonecznych!

Dziecięce okulary przeciwsłoneczne – jak zmienić przymus w pragnienie?

Maluchy bardzo często nie rozumieją naszych racjonalnych wytłumaczeń odnośnie potrzeby zakładania okularów przeciwsłonecznych, gdyż opierają się one na instynktownych odczuciach.

Jest mi niewygodnie = nie będę tego nosić

Najczęściej dzieci odmawiają ubierania okularów, gdyż jest im po prostu niewygodnie. Jako rodzic, powinieneś zakupić dziecięce okulary przeciwsłoneczne, które przede wszystkim nie będą uwierały nigdzie Twojego malucha. Okulary dla dziecka powinny być przede wszystkim odpowiednio dopasowane do jego główki. Zbyt duży rozmiar spowoduje uciążliwe spadanie dodatku z buzi malucha, a za mały będzie przyczyną nieprzyjemnego ucisku.

Moje okularki przeciwsłoneczne są brzydkie

Jeśli chcesz, by Twój maluch chętnie zakładał swoje okularki, zainwestuj w modne przeciwsłoneczne okulary dziecięce, które trafią w gust Twojego dziecka. Mnogość modeli, wzorów i kolorów dziecięcych okularów dostępnych na rynku sprawia, że każdy szkrab na pewno znajdzie coś dla siebie.

Pamiętaj, że nowe okularki mają się podobać przede wszystkim Twojemu dziecku. Czasem, nam dorosłym, wydaje się, że wybór dziecka jest nie do końca trafiony, lecz pamiętaj, że już w najmłodszych latach swojego życia Twoje dziecko uczy się podejmować samodzielne decyzje oraz kształtuje swój gust. Szanowanie jego wyborów wspomaga jego prawidłowy rozwój psychiczny, gdyż wówczas dziecko czuje, że jego zdanie jest ważne. Pozwól mu więc zadecydować o tym, jakie dziecięce okulary przeciwsłoneczne, chce nosić. Ta autonomiczna decyzja sprawi, że maluch zdecydowanie chętniej będzie sięgać po swój nowy dodatek.

Mamo, swędzi mnie skóra

Początkowo, Twój maluch może niechętnie ubierać swoje dziecięce okulary przeciwsłoneczne, gdyż będzie się to wiązało z uporczywym swędzeniem skóry. Skóra na twarzy dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego, jeśli Twój maluch po ściągnięciu okularów namiętnie skrobie swoją buzię, to bardzo prawdopodobne, że wystąpiło podrażnienie. Nie oznacza to wcale, że powinnaś zrezygnować z ubierania mu okularków. Musisz po prostu przyzwyczaić skórę dziecka do nowego dodatku. Początkowo, zakładaj swojemu dziecku okulary na kilka-kilkanaście minut, a następnie stopniowo wydłużaj ten czas.

Choć przekonanie Twojego dziecka do noszenia okularków może zająć trochę czasu, zdecydowanie nie powinnaś z tego rezygnować. Oczy małych dzieci są bardzo wrażliwe, a przedostawanie się do ich oczu nadmiernej ilości promieni słonecznych, może prowadzić w przyszłości do ciężkich chorób wzroku. 

Jeśli szukasz marki, która oferuje tanie okulary dziecięce z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym, który zapewni odpowiednie bezpieczeństwo Twojemu maluchowi, sprawdź naszą stronę. Oferujemy dziesiątki produktów dla dzieci w przeróżnych kolorach i wzorach. Każdy szkrab znajdzie u nas coś dla siebie.